Pałac w Rzuchowie wybudowany został w 1886 roku przez Henricha Himmla. Otoczony parkiem krajobrazowym w którym znajdziemy jedyny w gminie Kornowac pomnik przyrody – dęb szypułkowy liczący około 250 lat. Dom w najbliższej okolicy wybudowany został z tej samej cegły i w podobnym stylu co pałac. Prawdopodobnie to dawna służbówka.

Następnym właścicielem budynku był Joachim von Klützow, który popada w tarapaty finansowe, zmuszony został dzierżawienia pałacu. W 1921 roku stacjonowała tutaj żandarmeria niemiecka, w tym samym czasie syn Joachima z narożnej wieży strzelał do maszerujących w kierunku Odry powstańców. Następnie uciekał podziemnym przejściem na drugą stronę drogi do zabudowań dawnego dworku. Warto dodać, że w Rzuchowie podczas 3 Powstania Śląskiego walkę toczyła I kompania I baonu 5 Rybnickiego Pułku Piechoty. Zginęło wtedy 2 powstańców.

Do 1928 roku budynek zajmuje Karl Kroll a ostatnimi przedwojennymi właścicielami są Moczulscy. W okresie 2 Wojny Światowej pałac został zniszczony. Jego odbudową zajęło się Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej ponieważ do połowy lat 90 XX wieku znajdował się tutaj Państwowy Dom Dziecka.